2014 Kapı süslerim / My 2014 Wreaths

     Herkese merhabalar!

   Kar tatili nedeniyle okulların iki gündür kapalı olması evde biraz zaman geçirmemi sağladı. Ben de fırsat, bu fırsat diyerek 2014’te tamamladığım ve sahiplerine ulaştırdığım iki kapı süsünü buradan paylaşmak istedim.

Birirncisi burada. Büyük hali için resme basınız.

Kapı Süsüs

        Gelin çiçekleri ve sımsıcak tonlarda goncaların oluşturduğu bir buket… Yeni evlilerin kapılarını süsleyebileceğini düşünerek yapmıştım, ama her ikisi de oldukça uzun zamandır evli olan çiftlere gitti. Allah mutluluklarını arttırsın!

       İkincisi ise burada, o kapıya değil evin duvarına asıldı ve  çalışma odasını süslüyor.

KapiS_01

     Bu güzellikte daha ziyade pembe ve koyu pembe  tonlarını beyaz gelin çiçekleri ile birlikte kullandım. Arada kendi el yapımım olan iki tonlu minik güllerden de yararlandım.

    Kapı süslerimden ilgilendiğiniz biri ya da aklınızdaki bir tasarım için benimle temasa geçebilirsiniz.

    Quilling ya da kâğıt telkari yöntemiyle yaptığım bir diğer kapı süsünün detaylı fotoğraflarını da burada bulabilirsiniz. İşte bir resmi:

Quilled_wreath

 

    Kapı süslerimin devamı için diğer postuma bamayı unutmayın!

     Neşeyle kalın!

Merhaba!

          Dünyanın gittikçe küçülmesinden midir bilmem, bana her geçen gün bir öncekinden daha hızlı geçiyor gibi geliyor. Çocukluğumda bir güne birçok şey sıkıştırırdık anneannemle, yine de fazla fazla boş zamanımız kalırdı. Günümüzde sadece büyükler değil, çocuklar da yoğunluktan şikâyetçi. Neler oldu da geçtiğimiz otuz yıl yaşamlarımızı böylesine kökten değiştirdi?

     Bu sorunun cevabı çok, ama çözümü yok gibi duruyor. Yapabilirliğimiz ve yapabileceklerimiz arttıkça yoğunluğumuz da ona paralel olarak artıyor. Modern yaşamın getirdiği sıkıntılarla mücadele etmek ve biraz nefes alabilmek içinse kendimize zaman ayırmak, adeta varlığımız onurlandırmak kaçınılmaz bir ihtiyaç oldu bizler için.

            İşte bazıları doğa yürüyüşlerinde, bazıları arkadaş sohbetlerinde, benim gibilerse hobilerinde buluyor aradığı huzuru. Elimde sevdiğim bir iş varsa başka hiçbir şeyi düşünmem ben. Boncuklar dizmek, minyatür yapmak, oyuncak bebeklere elbiseler dikmek, kağıtlarla uğraşmak, kurdeleler, danteller en güzel meditasyon oluyor benim için.

            Yaşam, üzerinde ilerlediğimiz ölçüde kısalan bir yol aslında o nedenle her santimini değerlendirmek ve bizden bir iz bırakmak lazım, öyle değil mi?

       Ben kendi izlerimden bazılarını burada paylaşmak istyorum sizinle.  Gönlünüz hoş oluyorsa siz de katılın bana, beraber yürüyelim!

Neşeyle kalınız…